Modrí Mikuláša Dzurindu nespájajú, ale rozdeľujú.

Publikované:

Mikuláš Dzurinda vyskúšal založiť stranu Modrí. To, že mu nevyšiel plán alternatívy pre voličov môžeme už dnes potvrdiť. Namiesto spájania hralo opäť veľké ego. Aj keď nie tak veľké ako Hegerove.

O priazeň voličov sa uchádza až 25 politických strán. Je najvyšší čas aby malé strany začali premýšľať o odstúpení z volieb.

Ako to dopadne s Modrou koalíciou?

Dzurinda už nie je mladý politik, ktorý dokáže presvedčiť voličov. Aby to strana nepohnojila úplne, ostáva jej iba jedno – vzdať sa v prospech demokraticky orientovaným stranám, ktoré majú väčšiu šancu uspieť. Modrá koalícia (MODRÍ platforma bývalej strany MOST – HÍD) s Dzurindom, alebo bez neho, nemá šancu prekročiť 5 % hranicu.

Mikuláš Dzurinda už stratil dôveru v občanoch v minulosti. Vrátiť sa po rokoch ako líder bolo zbytočné. Voliči majú krátku pamäť a nemyslíme si, že nových voličov dokáže strhnúť a presvedčiť, že sú voľbou číslo jedna alebo päť. To čo zamrzí sú odborníci, ktorí sú na kandidátke strany. Väčšie uplatnenie by našli v iných demokraticky orientovaných stranách, ktoré maju šancu.

Kto je Mikuláš Dzurinda?

Slovenský politik a bývalý predseda vlády Slovenskej republiky po voľbách v rokoch 1998 a 2002. V období vlád Roberta Fica z roku 2006 a 2012 pôsobil ako opozičný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SDKÚ-DS, ktorú v roku 2014 opustil. 4. júna 2014 oznámil na tlačovej konferencii, že spolu s Ivanom Miklošom vystupujú z SDKÚ kvôli nenaplneným ambíciám strany. V ďalších parlamentných voľbách v roku 2016 za poslanca nekandidoval.

Dnešný prvovolič ho nemal možnosť zažiť ako predsedu vlády. Nepoznajú ho dostatočne na to aby ho zaujali. Bývalú stranu SDKÚ-DS opustil v roku 2014, pre nenaplnené ambície, ale v roku 2023 sa pokúša opäť s novou stranou.

Podarí sa mu vytriezvieť, zahodiť ego, vykašlať sa na nevydarený projekt s názvom Modrí a pomôcť Slovensku? Budeme opäť čakať na rozhodnutie do poslednej chvíle? V týchto voľbách ide iba o jedno. O demokraciu.

Zdroj: indy.sk

Odporúčané

Najnovšie