Coinbase, Square Rally proti navrhovaným pravidlám spoločnosti FinCEN

Niektoré z najväčších krypto spoločností na svete sa postavili proti návrhom spoločnosti FinCEN na reguláciu kryptomien.

FinCEN sa snaží nastaviť pravidlá

V skratke

  • Niektoré z najväčších spoločností pre obchodovanie s kryptomenami sa postavili proti krypto predpisom navrhovaným spoločnosťou FinCEN.
  • Spoločnosť FinCEN navrhla presadenie požiadaviek na vykazovanie pre určité krypto transakcie.
  • Po období verejných konzultácií dostal FinCEN k svojmu návrhu viac ako 6 000 pripomienok.

Coinbase, Square a ďalšie významné krypto spoločnosti sa zhromaždili proti kryptokontinentálnym predpisom navrhnutým americkou sieťou Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN).

Tesne pred vianočnými sviatkami americké ministerstvo financií oznámilo nové obmedzenia, ktoré budú vyžadovať od príslušných spoločností, aby podávali správy o transakciách s kryptomenami a overovali totožnosť zákazníkov, ktorí používajú krypto peňaženky.

FinCEN tvrdí, že tieto zmeny pomôžu zastaviť nezákonné financovanie, pričom uvádza príklady, keď sa kryptomeny používali na rôzne formy finančnej kriminality.

Stručne povedané, nesúhlas Coinbase s navrhovaným tvorením predpisov má celkovo sedem častí. Spoločnosť tvrdí, že 15-denná lehota na pripomienky verejnosti je neopodstatnená a že lehota na verejné konzultácie by mala trvať až 60 dní. Navrhované nariadenie je navyše „neprípustne neurčité“, „ukladá verejnosti zbytočné a rozsiahle zásahy do súkromia“ a „neposkytuje údajný prospech“.

Rad ďalších argumentov tvrdí, že navrhované nariadenie porušuje politiku štátnej pokladnice USA, ktorá je technologicky neutrálna, že náklady na navrhované nariadenie nie sú známe, a nakoniec spoločnosť Coinbase pochybuje, že ministerstvo financií USA dokonca využije nové informácie, ktoré zhromaždila v danom období.

Nadácia Electronic Frontier Foundation (EFF), organizácia občianskych slobôd, zdôraznila vnímaný dopad tohoto návrhu FinCEN ako zásah do súkromia.

„Navrhované nariadenie by narušilo občianske slobody používateľov kryptomeny,“ uviedol EFF v pripravenom vyhlásení a dodal: „Anonymita je dôležitá práve preto, že finančné záznamy môžu byť hlboko osobné a odhaľujúce: poskytujú dôverný pohľad do života človeka a odhaľujú jeho rodinné, politické, profesionálne, náboženské a sexuálne presvedčenie. “

Zdroj: Crypto, Kurátor: Petrém

Latest articles

Related articles